"Pioneeriteater"
Eesti Riiklik Kirjastus. Tallinn 1951.
Kaane kujundaja I. Brüllin.
Tõlkijaid pole nimetatud.


Nimetan mõnda: S. Mihhalkovi "Punane kaelarätt" ja "Eriülesanne", A. Mussatovi "Kallihinnaline viljatera", V. Kreps ja K. Mints "Kuulsate kaptenite klubi", T. Gabbe "Meistrite linn ehk muinasjutt kahest küürakast" jt. Ei mäleta, et oleksin neid kõiki lugenud, aga viimatinimetatu, "Meistrite linn" on mul meeles.

Omaette alajaotus on pühendatud nukuteatrile, kus leidusid nii näidendid "Mašake ja Karu" ning "Jänes ja Rebane" kui ka "Tšuk ja Gek". Nende jaoks õpetati jälle väga põhjalikult valmistama nukke ja tegema lavakujundust. Nukuteatris olid tollal põhiliselt käpiknukud ja nukuteatri etendused nii koolides kui ka vabaõhuteatrite (kõlakodade) lavadel väga populaarsed. Ka sirmitagune elu köitis lapsi - ikka see vana küsimus: "Kuidas seda kõike tehakse?"
Alajaotuses "Tantsud" oli aga mitmesuguseid hoogsaid rahvatantse: vene, valgevene, moldaavia, hutsuuli, armeenia, tadžiki, adžaro-guriilaste, läti, leedu jt omi koos täpsete tantsujooniste ja nootidega. Samuti leidusid selles tants lintidega ja mäng keppidega võimlemispeo jaoks, ikka koos liikumisjuhendi ja muusikaga. Nii et käsiraamatuna - kuidas seda kõike tehakse? - oli tegemist igatahes väärt raamatuga, mis lastele teatrikunsti põnevaks tegi.
"Пионерский театр", изд. "Молодая Гвардия" 1950.
No comments:
Post a Comment